[військово-патріотичне виховання]

школа І-ІІІ ступенів №3

Вибір  підручників

Бібліотека... Тиша.. Століття...

Тут книги розумні спокійно живуть

У тихій величній світлиці,

А двері широко відкриті ведуть

До знань золотої скарбниці.

Герої романів, легенд, повістей,

Тут радо говорять із нами.

В книжках – відкриття всіх великих людей,

Думки, що хвилюють віками.

Тема роботи нашої шкільної бібілотеки:

Виховання патріотизму засобами мистецтва

Виховання у молодих поколінь почуття любові до Батьківщини, активної громадської позиції нині відзначені пріоритетами загальнодержавного рівня  у нормативно-правових актах, серед яких Указ Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580/2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2015-2020 роки». Враховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції Гідності, обставини пов`язані з російською агресією, дедалі більшої актуальності набуває національно-патріотична діяльність усіх соціальних інститутів, у тому числі бібліотек. Адже від кожної особистості залежить загальний рівень розвитку суспільства, поступ української нації, держави в цілому.

Наша сила у єдності і впевненості в тому, що нашими молитвами і діями Україна посяде гідне місце у сім’ї європейських народів

Життя без праці — злодійство,

праця без мистецтва — варварство.

Ф. Ларошфуко

Актуальність теми «Виховання патріотизму засобами мистецтва» полягає в утвердженні любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу і незалежність України як з огляду на історичне минуле, так і сьогодення.

Людина, залучена до мистецтва,  волею-неволею проводить певну роботу над собою – аналізує, порівнює, схвалює або хоче зробити щось своє. Ця робота спонукає до постійного  творчого процесу.

Заходи проведені з учнями і вчителями нашої школи дають можливість органічно поєднати минуле й майбутнє через сучасне, ввести дитину у світ мистецтва, розвиваючи її художню культуру, відчуття приналежності до історії свого краю.

Люди мистецтва ніколи не стояли осторонь суспільно-політичного життя власної держави. Звертаючись до багатих джерел мистецького місцевого матеріалу бібліотекарям легко спонукати молоде покоління до виховання в собі гордості, честі, національної та людської гідності.

і... мистецтво - це невигубний слід людства, його злети,

його верхогір'я, над яким панує дух перемоги

над смертю, дух незнищенності

Олесь Гончар  «Собор»