[військово-патріотичне виховання]
[Місячник "Увага! Діти на дорозі!"]
[військово-патріотичне виховання]
[Зустріч випускників 2017]
Канівська загальноосвітня школа № 3 Канівської міської - Історія створення європейських клубів
«  Квітень 2024  »

Канівська загальноосвітня
школа І-ІІІ ступенів №3

Історія створення європейських клубів

Чи відомо вам, що коли замислитись над створенням Європейського Клубу, то наслідуємо при цьому короля Генріха Жегляжа. Той мужній і сильний володар правив у 15 столітті в Португалії. Його країна була дуже заможною, але йому було все мало. Він шукав пригод і прагнув нових досягнень. Щедрою рукою видав кошти з королівської скарбниці на нові кораблі, які подорожували по невідомих морях. Завдяки його сміливості і прагненню все більше пізнати світ-Португалії збагачувалась і набувала розвитку. Що спільного може мати ваш клуб створений у Діброві Великій, який постійно шукає кошти, з тим заможним володарем? Цікавість, відвертість, неспокій душі і… Португалію. Це сучасна Португалія і її мешканці знову зголосилися на велику пригоду в невідоме, вступивши в 1986 році до Євросоюзу. Португальці повинні були подолати багато проблем, які постали у роки економічної відсталості і політичної диктатури. Молодь і старші жителі тієї країни з Піренейського півострова переживали страх і невпевненість, як складеться їхня доля у єдиній Європі. 80-ті роки 20-го століття стали для них часом змін і випробувань, на відміну від великих географічних відкриттів 15-го століття. Португалія останніх 200 років знаходилась у важкій економічній і політичній ситуації. Вивчення власної історії і новітні зміни призвели до цивілізаційних перемін. Вчасно народилася в Португалії ідея створення Європейських Клубів. Щоб приготуватись до великої подорожі по Європі, взнати життя різних країн і її мешканців, а також культуру, потрібно було скласти певну програму. Засновниками перших клубів в Португалії були вчителі і учні. Перш за все вони розпочали співпрацювати зі школами Західної Європи, і в такий спосіб знайомитись з історією і культурою різних народів.

Через кілька років ідея створення Європейських Клубів при навчальних закладах з’явилася в Україні. І саме в такий спосіб неспокійний дух короля Генріха дійшов і до нас. Перші українські Євро клуби були засновані в 1995 році за прикладом подібних організацій в Європі та Росії. В державах-членах країн Європейського Союзу та країнах-кандидатах євро клуби відіграють роль одного з основних джерел інформації та пропагують спільні європейські цінності серед шкільної та студентської молоді. В Росії, наприклад, вони активно організовувалися на обміні інформацією із дітьми з країн ЄС.

Європейський Клуб це формально організована група учнів, які зацікавлені європейською тематикою розширення своїх знань на тему Європи і Євросоюзу, інтеграційних процесів у Євросоюзі і сучасних проблем, які хвилюють європейське суспільство. Члени Євроклубу добровільно виконують різні роботи у клубі. Кожен член клубу повинен діяти у своєму середовищі на користь і побудову демократичного європейського суспільства. Головною ціллю (місією) клубу є зосередження шкільного суспільства навколо європейських проблем спільної проєвропейської діяльності, створення молодіжних проектів. Свою діяльність Євроклуб також направляє на бесіди з батьками, місцевою владою, мешканцями міста шукаючи союзників серед державних установ та громадських організацій.